Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Sex ve městě už never more…

Autor Posted on Žádné štítky 0

Na bednu se dívám málokdy. Dneska jsem chtěla pustit nemocným dětem pohádky a v mezičase jsem zahlídla kousek filmu se Sarah Jessica Parker. Jak se to jmenovalo nevím. Každopádně jsem zkoukla asi 10 minut, než začala reklama. Hned jsem si vzpomněla, proč se na televizi nedívám. Krom opruzu s reklamou jsem celkem rychle naznala, jak špatná herečka je Sarah Jessica Parker. Záhy jsem si vzpomněla na Sex ve městě. Veleoblíbený seriál, který jsem svého času taky sledovala. Najednou jsem vůbec nechápala, co na něm bylo skvělého. Zpětně mi totiž přijde úplně hloupý. Pak jsem se zamyslela podruhé a došlo mi, že podobně smýšlím i o seriálu Přátelé. Ten první jsem sledovala, protože mě v danou dobu bavil. Ten druhý bavil všechny ostatní a já se tehdy snažila přijít na to, co je na něm tak skvělé. Nepřišla jsem na to. Nekamenujte mě všichni najednou. 🙂

Sex ve městě se začal vysílat v roce 1998. Tehdy mi bylo 16 let. Nepamatuji si přesně, kdy jsem ho začala sledovat, ale tehdy mi připadal naprosto boží a vtipný. S odstupem času, něco před čtyřicítkou (ufff), se můj názor jaksi obrátil. Respektive k té změně došlo už mnohem dřív, ale až dnes vyvolala Sarah Jessica Parker mé plné uvědomění a znechucení. 🙂 Co mi kdysi připadalo úžasné a cool, se nyní jeví jako povrchní a hloupé. Asi to souvisí s věkem a dobou. Tehdy jsem byla bezstarostné mládě, které netuší, co je to “true life”, kdežto dnes jsem vysátá a strhaná matka dvou dětí. Sex ve městě ukazuje život čtyř kamarádek ve věku 30 až 40+ let, čili moje současná věková kategorie. No a když jsem se toho věku dožila, můžu vyhodotit a podstatně líp si uvědomit, jak přiblblý ten seriál je.

Kdybych měla specifikovat jednotlivé postavy, znělo by to nějak takhle:

Carrie ví hodně o sexu a nebojí se zeptat… Hmmm. Naivní, hloupá trubka, která sebou nechá vyjebávat tzv. Panem Božským. Jedinýho chlapa, který za něco stál, zadupe a pošle k vodě kvůli tomu “božskému joudovi”. Je to povrchní pipina, která neřeší nic než boty, hadry a styling. Jak by řekl můj otec (možná i manžel), takovou babu bych hnal z domu. A má recht. Je to… píííííp a její banda kamarádek není o moc lepší. :-)))

Samatha je jedním slověm běhna. Jinak se to totiž při její frekvenci nedá nazvat. Muže bere jako hračky, tak nějak pro zpestření. Mohla by si otevřít hračkářství. Velké. Já rozhodně nejsem žádný puritán ani moralista, ale tak to prostě je. Asi bych si takovou ženskou za kamarádku nevybrala Ani tehdy, ani dnes.

Charlotte by mohla být jeptiška. Ještě o kus naivnější postava než Carrie. Kdyby se jí někdo zeptal, kde má vagínu, nejspíš by ji ani nenašla. Tak úžasná a dokonalá konzerva. Ach jo.

Miranda je ušlápnutá podivínka, rádoby intelektuálka, ale do té má ještě daleko. Každopádně je z té skvadry tak nějak “nejuvěřitelnější”.

Celkově velmi rozdílné ženy, které by ve skutečnosti asi nekamarádily. Možná by měly někoho takového v okruhu svých známýh, ale steží by byly “best friends”. Jediné, co je snad drží pohromadě, je jejich povrchnost.

Někde jsem četla, že Sex ve městě je plný inteligentního humoru. Jeho představitelky jsou prý vzorem emancipovaných žen. Shopping, sex, střídání chlapů, mezitím nějaká ta party a tak pořád dokola. Kdo má na něco takovýho v reálu čas, chuť a prachy? Jejich svět je tak “ideální” a blbý. Nakonec se jim vždycky všechno povede = dostanou, co chtějí. A chtějí toho dost. Většinou samé nesmysly. Banda čtyř egoistických, sebestředných, zpovykaných hysterek, žijících životy, které mají s realitou normální ženské pramálo společného. To píšu stále jen o seriálu. Samostatná, krutě tragická kapitola jsou filmy. Jestli má takhle vypadat emancipace, to raději zpátky na stromy.

Moje kamarádky jsou skvělé. Ale při starostech všedních dní se sejdeme zřídka. Práce, nemocné děti, spousta povinností a času málo. Aspoň, že existuje whatsapp. Díky moderním aplikacím se nám daří zůstat v kontaktu. Každopádně jsem vděčná, že moje kamarádky nejsou takové, jako představitelky Sexu ve městě.