Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Když má muž touhu rozsévače a žena má úrodný klín

Dnes by měla narozeniny spisovatelka Simona Monyová. Bylo by jí 51 let. Psala romány pro ženy a inspiraci čerpala ve vlastním životě, ze svých zkušeností s mezilidskými vztahy a domácím násilím. Některé její knihy byly zfilmovány. V srpnu 2011 ji zavraždil její manžel ve věku 44 let. Ubodal ji nožem při hádce. Simona byla matkou tří synů.

Rozhodla jsem se napsat skutečný příběh, který se stal někomu v mém blízkém okolí. Mohlo by to být klidně téma pro další z jejích knih. Jména jsou sice zaměněná, zato příběh je skutečný. Následující řádky nechť jsou výstrahou všem ženám, které hledají svého životního partnera, svého muže snů. Hodila by se zde hesla “důvěřuj, ale prověřuj” nebo “dvakrát měř, jednou řež”, až na to, že tady je potřeba sakra prověřovat a sakra měřit. V dnešní době, kdy probíhá život lidí z velké části on-line, si vůbec nemůžete být jistí, na koho narazíte. Internetové prostředí doslova nahrává podvodníkům, křivákům a magorům všeho druhu.

 

Začalo to internetovou seznamkou

Já sama jsem se s manželem seznámila na internetu a dopadlo to dobře (budeme spolu 10 let a máme 2 děti), takže když mi Milena vyprávěla o svém novém objevu z internetu, nepřišlo mi to nijak abnormální. Ona svobodná, bezdětná žena, hledající trvalého partnera pro život a založení rodiny. On svobodný, bezdětný muž, zajištěný a prosperující podnikatel, hledající totéž. Alespoň tolik podle inzerátu. Po tom, co si vyměnili počáteční zprávy, došlo na osobní setkání s Milanem. První schůzka dopadla dobře a pro vzájemné sympatie se setkávali nadále. Nejprve konverzovali, poznávali se, filosofovali, později došlo na sex. Milan se i nadále profiloval jako perspektivní muž bez jakýchkoliv závazků. Milenu ubezpečoval o svých vážných úmyslech a touze konečně založit rodinu. Všechno se zdálo být ideální.

Netrvalo dlouho a Milena zjistila, že je těhotná. Poté, co novinu oznámila Milanovi, reagoval s nadšením. Slíbil, že se o ně postará, že spolu budou společně žít. Velmi krátce na to zcela otočil. Společné soužití si nedokázal představit a chtěl se od Mileny i dítěte distancovat. Vztahy mezi oběma partnery velmi ochladly a komunikace probíhala víceméně už jen na dálku.

 

Vystřízlivění ze snu o šťastné rodině

Milena se musela smířit s realitou, že ideální rodina se nekoná a na výchovu potomka bude sama. Snažila se alespoň dohodnout na uznání otcovství a výživném pro dítě. Milan byl ochoten uznat své otcovství na základě testu DNA a Milena souhlasila. Předběžně se také dohodli na měsíční částce výživného, ale Milan si pak slíbené peníze podmiňoval velmi nestandardním způsobem. Chtěl po Mileně, aby si alimenty odpracovávala výpomocí v jeho firmě, na což nechtěla přistoupit. Po porodu chtěla trávit veškerý čas s miminkem. Pomalu jí začalo docházet, že s Milanem nebude snadná domluva.

Nechtěla žít v nejistotě, a proto požádala Milana, aby jejich dohodu nechali soudně stvrdit. Její návrh razantně odmítnul a postupně se vůči Mileně začal uchylovat k vyhrožování a zastrašovacím praktikám. Chtěl se soudu za každou cenu vyhnout. Milena se ani přes psychický teror v průběhu celého těhotenství nenechala odradit, najala právníka a začala se připravovat na soud, který už zcela evidentně neměl proběhnout dohodou.

 

Pravda o Milanovi vychází najevo

Právník Mileně poradil, aby se snažila o Milanovi zjistit co nejvíce informací a podkladů využitelných v soudním procesu. Proběhla schůzka mezi Milenou, jejím právníkem a Milanem, kde Milan opakovaně přednesl své podmínky a na právníkův dotaz potvrdil, že je svobodný muž bez závazků. Milenino dítě tedy mělo být i jeho prvním potomkem. Milena někde ve skrytu duše doufala, že až se miminko narodí a Milan uvidí svého vlastního prvorozeného potomka, led v jeho srdci roztaje a oni se spolu usmíří. Nečekala happyend z telenovely. Doufala alespoň v rozumné vzájemné vztahy a možnost normálně se dohodnout. Byla naivní.

Jednou si prohlížela Milanův profil na Facebooku a všimla si v jeho přátelích ženy a dítěte stejného příjmení. Zjistila, že se jedná o Milanovu bývalou manželku a dceru. První šok měla za sebou, ale čekaly ji ještě další dva. Další dvě děti, každé s jinou ženou. Milenino miminko tedy mělo být už jeho čtvrtým. Navíc, jak později zjistila, se její dcera narodila jen o dva měsíce později, než-li Milanovo předchozí, třetí dítě. Pochopila také, proč jí Milan zamítnul vybrané jméno pro dceru, které zvolila na základě jeho vlastního seznamu jmen. Tím jménem totiž pojmenovali právě ono miminko, o dva měsíce dříve narozené. Milan jméno zapomněl smazat ze seznamu…

 

Čekání na soud

Měsíce ubíhaly a Milena čekala na soud. Milan průběžně zastrašoval. Třeba tím, že Mileně nechá dítě odebrat pro její zřejmou labilitu a špatný psychický stav. V té době také Milanovi stálo zato, vniknout do domu, kde Milena se svou novorozenou dcerou bydlela a do výtahu sprejem nastříkat pomlouvačná a vulgární hesla. Milena zavolala policii a strážníci vše zaznamenali. Milena si byla jistá, že je to Milanova práce, ale dokázat to nemohla. Sousedka z paneláku ho dokonce celkem dobře popsala. Otevírala mu totiž dveře do domu. Ptala se, ke komu jde a zarazilo ji, že řekl stejné příjmení, jako se jmenovala právě ona, ale dotyčného neznala. Když jí policie ukazovala Milanovu fotku, nedokázala ho stoprocentně identifikovat. Fotografie byla staršího data, byl na ní silnější a měl vlasy. Žena viděla vyhublého muže s milimetrovým sestřihem. Přesně tak Milan v tu dobu vypadal.

Jak už jsem dříve zmínila, Milena postupně zjistila, že Milan je otcem zatím celkem tří dětí, dvou dcer a jednoho syna. Milena postupně kontaktovala všechny tři matky. S jeho první ženou se osobně setkala a byla to moc sympatická paní, která jí však o Milanovi neřekla nic pěkného. Sama s ním prožila velké útrapy a byla ráda, že ho má víceméně z krku. Po soužití s ním se dávala dohromady šest let za pomoci psychiatra. Nyní udržuje s Milanem jen minimální, nezbytně nutný kontakt, zejména kvůli platbám výživného na dceru. Říkala, že o dceru moc zájem nemá. Občas ji vídá, někdy si ji vezme třeba na víkend spolu s ostatními dětmi, ale zřídkakdy. Vlastně je zato ráda, protože o to méně s ním musí komunikovat.

O něco později Milena zjistila i jména dalších dvou matek. Vyžádala si totiž od soudu kopii rodných listů zbývajících dvou dětí, které Milan soudu poskytnul. Vygooglovala si jejich jména a zjistila, že jsou obě zaměstnankyněmi Milanovy firmy. Dělají mu účetní. Sedí naproti sobě u stolu v jedné kanceláři a každá s ním má jedno dítě. Milena nevěřila vlastním očím. Nechápala, zda je něco takového vůbec možné. Postupně jí ale došlo, jak se věci mají a také už pochopila, proč jí Milan odmítá uznat otcovství. Milena nebyla ochotná přistoupit na Milanovo vydírání a pevně si stála za svým. Tyto dvě ženy na jeho hru zcela zjevně přistoupily a nechaly se jím zastrašit.

 

Spojenci

Milena se obě matky pokusila písemně kontaktovat. V našem příběhu jim říkejme třeba Alena a Lenka. Jedna z nich, Alena, jí odpověděla a domluvily se, že si zavolají, aby vše probraly podrobněji. K hovoru se nakonec připojila i druhá matka, Lenka. Obě ženy ho vyřídily společně od stolu ve své kanceláři. Probraly s Milenou celkovou situaci a slíbily si, že zůstanou v kontaktu. Krátce na to Milenu znovu kontaktovala Alena, aby ji varovala před Lenkou. Má si prý před ní dávat pozor na pusu. Lenka byla podle všeho zcela na Milanově straně a nežádoucí informace by se tak přes ni snadno dostaly k Milanovi.

Alena pak Mileně podrobněji vyprávěla svůj příběh a scénář byl víceméně stejný. Seznámili se na internetu, nějakou dobu ji “oslňoval”, aby podlehla, a když otěhotněla, slibovat společnou rodinu a zajištění, než otočil. To už byla Alena ve čtvrtém měsíci těhotenství. Kdyby byla uvažovala o interupci, bylo už pozdě. Postupně tedy také začala zjišťovat, co je Milan zač. Alena se svěřila, že chce od Milana odejít a vymanit se z jeho područí, ale neměla na to zatím dost síly. Tou dobou na něm byla finančně závislá. Splácela hypotéku a nemohla z ničeho nic odejít od něj i z jeho firmy a zůstat tak zcela bez prostředků. Nicméně, setkání s Milenou ji dodalo kuráž, aby se na to začala připravovat. Velmi ji totiž mrzelo, že nemůže být doma s miminkem, protože musí pracovat a uniknou jí tak okamžiky, které jsou nevratné a nenahraditelné.

 

O Milanovi

Milan je běžně vyhlížející muž, čtyřicátník, běloch, podnikatel, sportovec, takový normální Čech. Je to člověk, který chorobným způsobem praktikuje evoluční biologii, o kterou se, jak sám tvrdí, zajímá. Chce oplodňovat ženy a tvořit děti, ale nechce se o ně starat a nadále se jim jako otec věnovat. Myslí si, že je Stvořitel. Věřili byste tomu, že používá e-mailovou adresu s názvem Bůh?

Milan se pohybuje na internetových seznamkách, kde se představuje jako svobodný a bezdětný milionář, který chce upozadit byznys vážné známosti a posléze rodině. V jeho chování lze vypozorovat velmi výrazné narcistické až sociopatické stopy, ale na to ho musíte znát delší dobu. Milan je také velký manipulátor. Bere vás za slovo, obrací věci proti vám, dělá za všech okolností viníka z vás a snaží se, abyste tomu uvěřila. Zpočátku žena netuší, “s kým má tu čest” a v tom spočívá jeho zákeřnost. Než se vzpamatuje a prozře, stává se jeho další obětí.

Svou misi rozsévače začal Milan praktikovat až po nějakém 37. roce svého života. Do té doby byl otcem pouze jednoho dítěte, které má se svou bývalou a jedinou manželkou. Manželka se s ním rozvedla pro dlouhodobý psychický nátlak a také proto, že ji Milan podváděl. Na milenku mu přišla už po prvním roce manželství. Od té doby se Milan znovu neoženil. Dal se na dráhu nezávazného oplodňovatele a “profesionálního” obelhávače žen. Tato jeho “nová filosofie” pravděpodobně souvisí i se vzestupem jeho firem a úspěchem v podnikání. Prostě si začal myslet, že když má dost peněz, může si leccos dovolit. Proč by tedy svůj “božský” gen nerozšiřoval ve velkém? Jeho kompletní představu pak dotváří matky dětí jako loajální pracovní síla v jeho podniku.

 

Závěrem

V současné době je Milena v probíhajícím soudním řízení o výživné s Milanem. Alena od něj odešla. V práci jí nezaplatil plat za posledních pět měsíců. Alena si vzala právníka a připravuje se na budoucí soudní při s Milanem. Obě ženy se snaží zejména o prokázání Milanových skutečných příjmů, které činí okolo půl milionu korun měsícně. Milan také vlastní několik nemovitostí. Před soudem však dokládá příjem deset tisíc korun měsíčně. Se svými skutečnými příjmy a vlastvnictvím manipuluje tak, aby zvenčí nebylo prokazatelné, ale podaří se to jeho bývalé účetní, která má o všem celkem jasný přehled? Milanovi se má v brzké době narodit jeho páté dítě. Lze si domyslet, že ani ono a jeho matka nebudou poslední.

Jaké jsou vaše zkušenosti z internetových seznamek i mimo ně? Potkali jste někdy někoho podobného?

2 Responses
  • Martina
    17. Dub. 2018

    Tak to je masakr teda.

  • myší královna
    15. Dub. 2018

    Tak to je síla . 🙁 Pak někomu věř.