Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Radost z Oscara v Praze

Filmoví fanoušci asi zaznamenali včerejší udílení Oscarů. Obyčejný člověk by tuto událost možná přešel bez povšimnutí, ale přeci jen, za zmínku stojí, že cenu za vizuální efekty získal film Blade Runner 2049, na jehož výrobě se podílelo také pražské studio UPP.

UPP se zabývá právě tvorbou vizuálních efektů a u nás jsou špičkou ve svém oboru. Na kontě už mají nejeden velký film – Blade Runneru předcházela například Wonder Woman. V uplynulých letech si totiž svou kvalitní prací vybudovali vynikající pověst a není tedy divu, že už dávno překročili hranice České republiky a měli možnost spolupracovat na snímcích známých režisérů jako jsou George Lucas, Francis Ford Coppola nebo Robert Zemeckis.

Ve svých začátcích byli fascinováni uvedením původního Blade Runnera a snili o práci na takovém filmu. Sen se vyplnil a gratulovat mohou předně sami sobě. Včerejší Oscar tak pomyslně cestuje i do Prahy a ve Vršovicích se radují ze svého prvotřídního úspěchu. Jelikož můj manžel tam pracuje, mám tu radost z první ruky. 🙂

Pokud vás zajímá, jak se triky ve filmu dělali, koukněte na krátké video ZDE.